Uwaga mieszkańcy!

W związku z przygotowywaniem odpowiedniej dokumentacji potrzebnej do złożenia wniosku o przyznanie dotacji na wymianę pieców na ekologiczne i przygotowaniem Programu Ograniczania Niskiej Emisji Wójt Gminy Gierałtowice ogłasza nabór ankiet od zainteresowanych wymianą pieców mieszkańców Gminy Gierałtowice.
W pierwszym etapie planujemy udzielić dofinansowania na wymianę kotła. Jednak aby uzyskać szerszy obraz  Państwa potrzeb w zakresie termomodernizacji, montażu kolektorów etc. ankieta  również będzie dotyczyła tego zagadnienia. Pozwoli to w przyszłości, w miarę możliwości finansowych Gminy rozszerzyć Program o działania termomodernizacyjne lub montaż instalacji OZE.

Nabór ankiet ma charakter wstępny, jednakże Program Ograniczania Niskiej Emisji jest przygotowywany z myślą o mieszkańcach dlatego też serdecznie zachęcamy do złożenia ankiety i zaangażowanie się poprzez jej złożenie w tworzenie tego dokumentu.

Nabór ankiet od mieszkańców Gminy Gierałtowice będzie trwał do 8 czerwca 2018 r.

Ankieta do pobrania i wydrukowania plik pdf.  

Ankieta pozwoli określić kierunek naszych działań oraz wskaże jak wielu mieszkańców jest zainteresowanych wymianą kotła, na jaki rodzaj pieca oraz w którym roku chcą przeprowadzić inwestycję. Od tego, jak wielu będzie chętnych, zależał będzie montaż finansowy, a więc wysokość dotacji i wysokość wkładu własnego.
Przypominamy, że wymianę kotłów nakazuje uchwała Sejmiku Województwa Śląskiego z 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Użytkownicy pieców powyżej 10 lat od daty produkcji, będą musieli je wymienić do końca roku 2021.

W razie pytań, uwag związanych z ankietą lub Programem prosimy o kontakt z:
Urzędem Gminy Gierałtowice – tel. 32 30 11 392
Firmą Ekoscan Innowacja i Rozwój sp. z o.o., która zajmuje się opracowaniem dokumentu i wniosku – tel. 794 243 787, 792 243 788, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy