CZYNNY:
Czwartek: 08:00 - 15:00
(przerwa 13.45 – 14.00)

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA
MIASTA BYTOM

KONTAKT:
kom. +48 570 700 606 - Operator
kom. +48 792 243 029 - do POK
kom. +48 794 243 787 - Operator
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przesyłanie kosztorysów: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ADRES:

Urząd Miejski w Bytomiu
Ulica Parkowa 2
41-902 Bytom
pokój nr 213 (I piętro)

Jak nas znaleźć- mapa

Aktualności w zakresie realizacji PONE na terenie Miasta Bytom:

Zastanawiasz się, czy w tym roku wymienić stary piec węglowy na ekologiczne źródło ciepła? Miasto pomoże Ci w pozyskaniu dofinansowania. Trwają przygotowania do uruchomienia kolejnej edycji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE).

  • W tym roku na walkę z niską emisją pozyskaliśmy 1,5 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach tych środków będziemy w stanie wymienić ponad 170 nieekologicznych źródeł ciepła - mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Podobnie jak w ubiegłym roku wsparcie będą mogli otrzymać mieszkańcy, którzy planują zmodernizować system ogrzewania, np. wymienić piec węglowy na system ogrzewania gazem, olejem opałowym, energią elektryczną czy przy użyciu ekologicznego niskoemisyjnego kotła węglowego. Z dotacji mogą też korzystać zainteresowani montażem instalacji fotowoltaicznej oraz przyłączem lokalu mieszkalnego do miejskiej nitki ciepłowniczej.

Czytaj więcej: Będą dotacje na wymianę ogrzewania

Dobiega końca realizacja zadania PONE przewidziana na lata 2019 -2020 dla Miasta Bytom.

W związku z tym :

Gmina BYTOM wraz z Operatorem Programu Ograniczenia Niskiej Emisji informuje, że z dniem 1 października 2020r. zaprzestaje przyjmowania wniosków w Programie ograniczenia niskiej emisji przewidzianym na lata 2019-2020.

Na przełomie grudnia 2020r. i stycznia 2021 pojawi się najprawdopodobniej informacja o możliwości i sposobie składania nowych wniosków o dotację.

Osoby chętne, które nie zdążyły skorzystać z dofinansowania na zmianę sposobu ogrzewania w I etapie Programu, zachęcamy do śledzenia informacji na stronach internetowych Miasta Bytom  www.bytom.pl/pone oraz www.niskaemisja.ekoscan.pl . Pojawią się tam informacje w jaki sposób skutecznie pozbyć się nieekologicznego ogrzewania paliwem stałam na rzecz ekologicznego ogrzewania i uzyskać dotację na ten cel.

Są jeszcze wolne miejsca w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji, w ramach którego można uzyskać dotacje na wymianę starego, nieekologicznego kotła węglowego oraz zamontować odnawialne źródło energii.
Można składać wnioski na:
  • zakup i montaż automatycznego kotła węglowego lub na biomasę - domy jednorodzinne, wysokość dotacji 7 200,00 zł.
  • zakup i montaż kolektorów słonecznych do podgrzewu ciepłej wody użytkowej - domy jednorodzinne, wysokość dotacji 9 000,00 zł.
  • zakup i montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w przypadku podłączenia lokalu mieszkalnego do nitki ciepłowniczej, wysokość dotacji 3 600,00 zł

Informacje pod numerem telefonu kom. +48 792 243 029

W związku z rekomendacjami służb sanitarnych i troską o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne związane z aktualną sytuacją epidemiologiczną uprzejmie informujemy, iż od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania epidemii zawieszamy bezpośrednie konsultacje w Punktach Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, gdzie Operatorem Programu jest firma EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o.

W tym czasie w celu kontaktu z Operatorem Programu zachęcamy do korzystania z komunikacji elektronicznej, telefonicznej lub z poczty tradycyjnej.

Dla ułatwienia kontaktu zdalnego telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00:

BYTOM:

kom. +48 792 243 029

Informacja ogólna - kom. +48 570 700 606;

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korespondencję poczty tradycyjnej:

EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. ul. Karola Miarki 2F budynek C ELZAMET, 41-940 Piekary Śląskie.

Operator Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w gminie Bytom zachęca do składania wniosków o dotację celową na wymianę starego nieekologicznego źródła ciepła na paliwo stałe.
Są jeszcze wolne miejsca na uzyskanie dotacji celowej w kwocie od 3 600,00 do 9 000,00 zł brutto:

W zakresie wymiany źródła ciepła – Stan na dzień 03/01/2020 roku:

Czytaj więcej: Zachęcamy do składania wniosków o dotację PONE Bytom