CZYNNY:
Poniedziałek: 9.00 - 17.00
(przerwa 15.45 - 16.00)

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA
MIASTA BYTOM

KONTAKT:
kom. +48 570 700 606 - Operator
kom. +48 792 243 432 - Operator 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przesyłanie kosztorysów: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ADRES:

Urząd Miejski w Bytomiu
Ulica Parkowa 2
41-902 Bytom
pokój nr 110A (parter)

Jak nas znaleźć- mapa

Aktualności w zakresie realizacji PONE na terenie Miasta Bytom:

Weryfikacja złożonych wniosków na dofinansowanie do wymiany nieekologicznych źródeł ciepła oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2021 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Wydział Inżynierii Środowiska informuje, że NABÓR wniosków o dofinansowanie do wymiany źródła ciepła oraz montaż ogniw fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych w lokalach i w budynkach wielorodzinnych BĘDZIE DO DNIA 31.05.2021 r. do godz. 17.00

W razie pytań zapraszamy do Punktu Obsługi Klienta, który będzie dyżurować w każdy poniedziałek w godzinach od 9.00 do 17.00 w pokoju 110A (parter) Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2 - po wcześniejszym uzgodnieniu godziny  terminu wizyty pod numerem telefonu: 792 243 432.

Prawie 100 wniosków na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła i montaż fotowoltaiki  wpłynęło dziś /15 lutego/ do kancelari Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2, pokoj nr 128 (parter).

Za nami pierwszy, bardzo pracowity dzień przyjmowania wniosków w ramach PONE. Zainteresowanie mieszkańców jest bardzo duże, a po weryfikacji złożonych wniosków dowiemy się, które spośród programowych propozycji cieszyły się największym wzięciem oraz ile zostało miejsc w poszczególnych wariantach - mówi Maciej Koźmiński, zastępca naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska.

Wnioski wraz z załącznikami można składać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2, w pokoju nr 128 (parter). Podobnie jak w ubiegłym roku, utworzono też  Biuro Obsługi Klienta, które będzie dyżurować w każdy poniedziałek w godzinach od 9.00 do 17.00 w pokoju 110A (parter) Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2.

Dodatkowo Punkt Obsługi Klienta będzie działał także jutro /we wtorek, 16 lutego/ oraz w środę, 17 lutego od 8.30 do 15.00 po wcześniejszym uzgodnieniu godziny  terminu wizyty pod numerem telefonu: 792 243 432.

Więcej szczegółów oraz wszystkie niezbędne dokument można znaleźć na: https://niskaemisja.ekoscan.pl/aktualnosci-bytom/511-15-lutego-rusza-nabor-do-pone-bytom

Urząd Miasta Bytom wraz z Operator Programu firmą Ekoscan Innowacja i Rozwój Sp. z o. o. informują, że w związku z Zarządzeniem nr 51/21 PREZYDENTA BYTOMIA z dnia 04 lutego 2021 r. w sprawie zatwierdzenia Regulaminu określającego zasady udzielania dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła oraz montaż ogniw fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach i budynkach wielorodzinnych, realizowanych w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Bytom - istnieje możliwość składania ofert przez Wykonawców chcących świadczyć swoje usługi w ramach przedmiotowego Programu.

Wymagania w zakresie ofert określone zostały w załączniku nr 3 do ww. Regulaminu, do pobrania ze strony Internetowej Operatora Programu firmy EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o. https://niskaemisja.ekoscan.pl/aktualnosci-bytom Ponadto wszelkie informacje udzielane są przez Operatora Programu pod numerem telefonu 48 792 243 432 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wszystkie dokumenty winny być złożone w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem. 

Czytaj więcej: Nabór na Wykonawców w ramach realizacji „Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom”

Już za tydzień, 15 lutego rusza nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła oraz montażu ogniw fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych oraz wielorodzinnych realizowanych w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Dla zainteresowanych programem uruchomiono dziś/ 8 lutego/ numery telefonu  570 700 606 oraz 792 243 432, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje ( od godz. 8.00 do 15.00). O zasadach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dowiemy się także ze strony internetowej www.niskaemisja.ekoscan.pl oraz pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wnioski wraz z załącznikami będzie można składać od (15.02.2021 r.) poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2, w pokoju nr 128 (parter). Podobnie jak w ubiegłym roku, utworzono też  Biuro Obsługi Klienta, które będzie dyżurować w każdy poniedziałek w godzinach od 9.00 do 17.00 w pokoju 110A (parter) Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2.

Dodatkowo Punkt Obsługi Klienta zostanie uruchomiony we wtorek i środę, 16 i 17 lutego od 8.30 do 15.00 po wcześniejszym uzgodnieniu godziny  terminu wizyty pod numerem telefonu: 792 243 432. 

Trzeba pamiętać, że liczba dopłat do wymiany pieców oraz montażu odnawialnych źródeł energii jest ograniczona ze względu na wysokość środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a przy przyznawaniu dotacji decyduje kolejność złożonych wniosków.

Przed złożeniem wniosku warto zapoznać się z regulaminem określającym zasady udzielania dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła oraz montaż ogniw fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach i budynkach wielorodzinnych, realizowanych w ramach programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Bytom stanowiącym załącznik do zarządzenia nr 51/21 Prezydenta Bytomia  z 4 lutego 2021r.

Czytaj więcej: 15 lutego rusza nabór do PONE BYTOM

Ponad 170 nieekologicznych systemów ogrzewania  zniknie w tym roku  z mapy Bytomia  w ramach kontynuacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE). Już 15 lutego ruszy nabór wniosków dla zainteresowanych wymianą starego pieca węglowego na ekologiczne źródło ciepła.

- Przygotowania do uruchomienia programu idą pełną parą. Wybraliśmy już operatora, który w tym roku zajmie się obsługą klientów. Będzie to firma Ekoscan Innowacja i Rozwój Sp. z o.o. - ta sama, która świadczyła nam usługi w zeszłym roku i którą klienci zdążyli już poznać   - mówi Maciej Koźmiński, zastępca naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska.

Planujesz zmianę ogrzewania? Dowiedz się ile możesz zyskać

 Mieszkańcy, którzy są na etapie planowania wymiany przestarzałych pieców na ogrzewanie proekologiczne mogą starać się o dofinansowanie:

  • zakupu i montażu  automatycznego kotła węglowego min. V klasy z ecodesign, 
  • zakupu i montażu automatycznego kotła na biomasę  min. V klasy z ecodesign, 
  • zakup i montaż kotła gazowego,
  • zakup i montaż ogrzewania elektrycznego,
  • wykonanie wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania  polegającego na podłączeniu lokalu mieszkalnego do miejskiej sieci ciepłowniczej
  • zakupu i montażu ogniw fotowoltaicznych

Maksymalna kwota dofinansowania na zakup i montaż proekologicznych systemów ogrzewania  wynosi  7 200 zł oraz do 9 tys. zł na instalację fotowoltaiczną.

Czytaj więcej: Nie truj - zmień ogrzewanie na lepsze PONE Bytom

Zastanawiasz się, czy w tym roku wymienić stary piec węglowy na ekologiczne źródło ciepła? Miasto pomoże Ci w pozyskaniu dofinansowania. Trwają przygotowania do uruchomienia kolejnej edycji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE).

  • W tym roku na walkę z niską emisją pozyskaliśmy 1,5 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach tych środków będziemy w stanie wymienić ponad 170 nieekologicznych źródeł ciepła - mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Podobnie jak w ubiegłym roku wsparcie będą mogli otrzymać mieszkańcy, którzy planują zmodernizować system ogrzewania, np. wymienić piec węglowy na system ogrzewania gazem, olejem opałowym, energią elektryczną czy przy użyciu ekologicznego niskoemisyjnego kotła węglowego. Z dotacji mogą też korzystać zainteresowani montażem instalacji fotowoltaicznej oraz przyłączem lokalu mieszkalnego do miejskiej nitki ciepłowniczej.

Czytaj więcej: Będą dotacje na wymianę ogrzewania