CZYNNY:

od poniedziałku do czwartku

w godzinach od 8.00 do 15.00

 

ADRES:

Urząd Gminy w Psarach
ul. Malinowicka 4
42-512 Psary

Jak nas znaleźć- mapa

 

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA
PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE
GMINA PSARY
 

KONTAKT:
kom. +32 294 49 32
kom. +48 792 243 432
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

Aktualności w zakresie realizacji Programu Czyste Powietrze na terenie Gminy Psary:

Czyste Powietrze - złóż bezpłatnie wniosek w Urzędzie Gminy Psary

Został niecały rok na wymianę najstarszych pieców użytkowanych przez mieszkańców woj. śląskiego. Koszt wymiany pieca to bardzo duży wydatek, dlatego w budynku Urzędu Gminy w Psarach powstał punkt konsultacyjny programu priorytetowego Czyste Powietrze. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej porady i otrzymać pomoc w złożeniu wniosku, który umożliwia otrzymanie dofinansowania m.in. na wymianę kotła.

Punkt konsultacyjny w UG Psary

Szybka wymiana przestarzałych kopciuchów wynika z zapisów obowiązującej w naszym województwie uchwały antysmogowej. Zgodnie z jej regulacjami najstarsze piece, których okres użytkowania przekracza 10 lat lub te, które nie posiadają tabliczki znamieniowej muszą zostać wymienione do końca bieżącego roku. Chcąc pomóc mieszkańcom w realizacji tego obowiązku Gmina Psary na podstawie podpisanego porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przystąpiła do obsługi Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Mieszkańcy naszej gminy mogą za pośrednictwem urzędu złożyć wniosek w ramach Czystego Powietrza oraz otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie weryfikacji wniosku pod kątem wymagań programu. Mamy nadzieję, że punkt konsultacyjny będzie się cieszył dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, podobnie jak wizyta mobilnego biura Czystego Powietrza, podczas której udzielono 50 porad i przyjęto 2 wnioski.

Czytaj więcej: Program Czyste Powietrze Gmina Psary

Informujemy, że w dniu 27.06.2022 r. na terenie Gminy Psary odbyła się kontrola III etapu realizacji zadania pn. Modernizacja źródeł ciepła budynków indywidualnych realizowana w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji  na terenie Gminy Psary-etap III. Kontrola została przeprowadzona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Informujemy o pozytywnym wyniku kontroli.

Wszystkim zaangażowanym w realizację zadania serdecznie dziękujemy.

W związku z rozprzestrzenianiem się na terenie kraju koronawirusa SARS-CoV-2, Operator Programu zwraca się z prośbą o bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych i zastosowania dystansu podczas przebywania w Punkcie Obsługi Klienta (POK).

Obsługa mieszkańców odbywa się w formie:

  • Telefonicznej;
  • Mailowej – na adres poczty elektronicznej;
  • Osobistej - wyłącznie w uzasadnionych przypadkach po zaproszeniu przez Operatora Programu do POK.

Mamy nadzieję, iż spotka się to ze strony Państwa ze zrozumieniem i akceptacją, dbając zarówno o Państwa jak i o nasze bezpieczeństwo byśmy mogli bez żadnych zakłóceń świadczyć nasze usługi.

W związku z rekomendacjami służb sanitarnych i troską o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne związane z aktualną sytuacją epidemiologiczną uprzejmie informujemy, iż od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania epidemii zawieszamy bezpośrednie konsultacje w Punktach Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, gdzie Operatorem Programu jest firma EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o.

W tym czasie w celu kontaktu z Operatorem Programu zachęcamy do korzystania z komunikacji elektronicznej, telefonicznej lub z poczty tradycyjnej.

Dla ułatwienia kontaktu zdalnego telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00:

PSARY

kom.+ 48 600 243 782

Informacja ogólna - kom. +48 570 700 606;

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korespondencję poczty tradycyjnej:

EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. ul. Karola Miarki 2F budynek C ELZAMET, 41-940 Piekary Śląskie

Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dotacji celowej do wykonania termomodernizacji budynku mieszkalnego w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Psary”

Wójt Gminy Psary ogłasza dodatkowy nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej do wykonania termomodernizacji budynku mieszkalnego w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Psary”. Nabór wniosków będzie prowadzony w dniach 27.02.-28.02.2020r.
Maksymalny termin na realizację inwestycji wraz z odbiorem robót to15.06.2020 r.

Czytaj więcej: Uzupełniający nabór wniosków do „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Psary” 

Wójt Gminy Psary wraz z Operatorem Programu ogłasza nabór na termomodernizację tj. docieplenie ścian, dachów/stropodachów i/lub wymianę okien w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Psary” na rok 2019. Nabór ofert od wykonawców będzie prowadzony w trybie ciągłym. 

Firmy zainteresowane zapraszamy do składania kompletnych ofert - załącznik nr 2 do Regulaminu w biurze podawczym Urzędu Gminy w Psarach (ul. Malinowicka 4, 42-512 Psary), z zaznaczeniem na kopercie - "oferta na PONE - PSARY 2019".

Czytaj więcej: Ogłoszenie o naborze wykonawców na termomodernizację tj. docieplenie ścian, dachów/stropodachów...