Będzie kolejna edycja programu "Mój Prąd". Nabór ruszy 15 grudnia. O tym, na jakie wsparcie będzie można liczyć tym razem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia - Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak mówił gość radiowej Jedynki - program "Mój Prąd" cieszył się zawsze dużym zainteresowanie i do tej pory skorzystało z niego ponad 400 tysięcy osób, a do beneficjentów trafilo już około 2 mld złotych. Jak poinformował rozmówca - od 15 grudnia będzie możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości nawet 6 tysięcy złotych na instalację fotowoltaiczną. 

Nowa odsłona programu

Jak dodał Paweł Mirowski - obecna odsłona programu różni się od poprzedniej tym, że będzie można - oprócz instalacji fotowoltaicznej - otrzymać dofinansowanie także na inne komponenty - np. na magazyn energii, na który kwota dofinansowania wyniesie 16 tysięcy złotych, czy na magazyn ciepła.

Ogólnie kwota dofinansowania może w sumie wynieść nawet 29 tysięcy złotych w nowej odsłonie programu. Jak powiedział ekspert - osoby, które już skorzystały z dofinansowania z programu "Mój prąd" dostaną wyrównanie do kwot po ich podwyższeniu.

- Budżet ogólny programu wyniesie 850 mln złotych - poinformował gość radiowej Jedynki.

Źródło: PolskieRadio24.pl