CZYNNY:

Wtorek: 08.00 - 15.30

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA
GMINA ŚWIERKLANIEC

KONTAKT:
kom. +48 570 700 606 - Operator
kom. +48 600 243 782 - Operator POK
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przesyłanie kosztorysów: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ADRES:

Urząd Gminy Świerklaniec
ul. Młyńska 3
Biuro Rady Gminy
Pokój nr 9

Jak nas znaleźć- mapa

 Aktualności w zakresie realizacji Programu Czyste Powietrze na terenie Gminy Świerklaniec:

Informujemy, że w dniu 17.08.2022 r. na terenie Gminy Świerklaniec odbyła się kontrola  realizacji zadania pn. Modernizacja źródeł ciepła budynków indywidualnych realizowana w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Świerklaniec. Kontrola została przeprowadzona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Informujemy o pozytywnym wyniku kontroli.

Wszystkim zaangażowanym w realizację zadania serdecznie dziękujemy.

Uprzejmie informujemy, że Punkt Obsługi Klienta (POK) działający w zakresie udzielania informacji dot. Programu Czyste Powietrze będzie zamknięty w dniu 22.02.2022  tj (wtorek)

Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że Punkt Obsługi Klienta (POK) mieszczący się w Urzędzie Gminy Świerklaniec przy ul Młyńskiej 3 w zakresie udzielania dotacji celowych do wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych będzie czynny począwszy od 08.06.2021 r. w każdy :

  • Wtorek w godz. 08:00 – 15:30

WAŻNE!

Jednocześnie informujemy, iż w związku z istniejącym zagrożeniem epidemicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo, wskazany jest kontakt telefoniczny lub mailowy. Wizyty w POK możliwe są po wcześniejszym umówieniu mailowym bądź telefonicznym na konkretny dzień oraz GODZINĘ! Terminy prosimy ustalać bezpośrednio z Operatorem programu pod numerem tel: 792 243 029, 570 700 606, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prezentujemy listę wniosków zakwalifikowanych. Zrealizowanych zostanie 100 pierwszych wniosków.

W ramach naboru złożonych zostało 160 wniosków. W pierwszej kolejności do dofinansowania zostały wybrane zgodnie z Regulaminem wnioski na gaz i pompy ciepła, w dalszej kolejności wnioski na piece węglowe i biomasę. Do programu zakwalifikowało się 100 wniosków na gaz i pompę ciepła, 24 wnioski na węgiel i biomasę, łącznie pozytywnie oceniono 124 wnioski.

Zrealizowanych zostanie 100 pierwszych wniosków zakwalifikowanych do Programu. W momencie zwalniania się miejsc np. w związku z rezygnacją mieszkańca z Programu, Operator będzie dobierał kolejne wnioski z listy do realizacji.

Do programu nie zostało zakwalifikowanych 36 wniosków, które nie spełniały warunków regulaminowych, takich jak np: wiek pieca (minimum 10 lat), brak zarejestrowanej działalność gospodarczej na nieruchomości, nieuregulowany stosunek prawny w Księdze wieczystej, wymiana pieca gazowego, powierzchnia budynku powyżej 300 m2.

Z pierwszymi 100 osobami zakwalifikowanymi do Programu będzie się kontaktować telefonicznie Operator tj. firma Ekoscan.

Urząd Gminy Świerklaniec oraz Operator informują, że w związku z Zarządzeniem nr 0050.69.2021 Wójta Gminy Świerklaniec z dnia 16 kwietnia 2021 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady udzielania dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych w ramach Programu Ograniczenia Emisji na terenie Gminy Świerklaniec etap VII 2021 rok - istnieje możliwość składania ofert przez Wykonawców chcących świadczyć swoje usługi w ramach przedmiotowego Programu.

Wymagania w zakresie ofert określone zostały w zał. nr 2 do ww. Regulaminu.!

Wszystkie dokumenty winny być złożone w oryginale lub kopii potwierdzonej przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem.

Planowany zakres modernizacji:

  • zakup i montaż automatycznego kotła węglowego min. 5 klasy plus ekoprojekt
  • zakup i montaż automatycznego kotła na biomasę min. 5 klasy plus ekoprojekt
  • zakup i montaż kotła gazowego kondensacyjnego
  • zakup i montaż pompy ciepła do ogrzewania budynku

 Dodatkowych informacji udziela Operator - firma EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. pod nr tel. 792 243 029 oraz e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferty należy składać w Siedzibie Operatora Programu Ograniczenia Emisji na terenie Gminy Świerklaniec – firma EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z.O.O

Pocztą tradycyjną na adres:

Ul. Karola Miarki 2F budynek C,

41-940 Piekary Śląskie,

Rusza kolejna edycja dofinansowań do wymiany źródła ciepła. W dniach 4.05.2021 - 11.05.2021 zapraszamy do składania wniosków o udział w "Programie Ograniczenia Emisji na terenie gminy Świerklaniec etap VII rok 2021".

Gmina Świerklaniec ogłosiła siódmą już edycję naboru w ramach Programu Ograniczenia Emisji. Mieszkaniec Gminy Świerklaniec może otrzymać nawet 5 tys. zł dofinansowania udzielonego przez Urząd Gminy Świerklaniec na:

  • zakup i montaż kotła gazowego,
  • zakup i montaż pompy ciepła,
  • zakup i montaż kotła na paliwo stałe 5 klasy plus ekoprojekt.

Wnioski o dofinansowanie do wymiany kotła w ramach gminnego POE będzie można składać u pracownika Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych w godzinach pracy Urzędu Gminy w dniach:

W dniach 4.05.2021 - 11.05.2021 zapraszamy do składania wniosków o udział w "Programie Ograniczenia Emisji na terenie gminy Świerklaniec etap VII rok 2021".

Czytaj więcej: Ogłoszono nabór do Programu Ograniczenia Emisji Gmina Świerklaniec