CZYNNY:

Wtorek: nieczynny
Środa: nieczynny

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA
       MIASTO ZABRZE

KONTAKT:
kom. +48 570 700 606 - Operator
kom. +48 504 218 836 - Operator
kom. +48 792 243 432 - Operator
tel. + 32 373 33 33 - Urząd Miasta

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przesyłanie kosztorysów: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ADRES:

Centrum Handlowe M1, ul. Plutonowego Ryszarda Szkubacza 1 w Zabrzu (obok Media Markt)

Jak nas znaleźć- mapa

Aktualności w zakresie realizacji PONE na terenie Miasta Zabrze:

Jeżeli jesteś:

 • właścicielem mieszkania w budynku wielorodzinnym,
 • najemcą mieszkania komunalnego,

zainteresowanym dofinansowaniem na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania lokali mieszkalnych jak i wsparcia poprawy efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych wraz z możliwością wykonania termomodernizacji tj. np. wymiana okien oraz drzwi znajdujących się w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych

ZAPRASZAMY do wypełnienia ankiety do 28 grudnia br.

Miasto Zabrze planuje złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” - II nabór.

Ankieta ma na celu zebranie informacji, które pomocne będą w pozyskaniu dofinansowania m.in. do oszacowania liczby osób zainteresowanych dofinansowaniem i zakresu planowanych prac i nie stanowi ona żadnego zobowiązania czy też deklaracji udziału w programie.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z:

 • firmą Ekoscan Innowacja i Rozwój sp. z o. o., która zajmuje się ankietyzacją – tel. 792 243 029
 • Urzędem Miejskim w Zabrzu – tel. 32 37 33 333
 • O szczegółach Programu, dotyczących naboru II wraz z załącznikami można zapoznać się pod linkiem  https://czystepowietrze.gov.pl/cieple-mieszkanie-2/

UWAGA! Program „Ciepłe Mieszkanie” nie dofinansowuje wyłącznie wymiany stolarki okiennej i/lub drzwiowej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Wymiana stolarki możliwa jest pod warunkiem demontażu wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe (tzw. „kopciuchów”) służących do ogrzewania lokalu oraz zakupu i montażu efektywnego źródła ciepła w tym lokalu.

Celem programu „Ciepłe Mieszkanie” jest wsparcie wymiany źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawa efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

W przypadku wspólnot mieszkaniowych dotacja obejmie: demontaż wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe w budynku oraz zakup i montaż wspólnego źródła ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i c.w.u.

Wspólnoty mieszkaniowe posiadające 3 – 7 lokali będą mogły wnioskować również o zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i/lub c.w.u., wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi, drzwi/bram garażowych, mikroinstalacji fotowoltaicznej, a także na przygotowanie dokumentacji (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa, ekspertyzy) budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Zabrze.

Ankieta ma na celu zebranie informacji, które pomocne będą w pozyskaniu dofinansowania w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” - II nabór na wymianę źródeł ciepła i nie stanowi żadnego zobowiązania czy też deklaracji udziału w programie.

Dane zawarte w ankiecie posłużą jedynie do oszacowania liczby wspólnot mieszkaniowych zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany źródeł ciepła i poprawą efektywności energetycznej mieszkań/budynków celem przygotowania wniosku o dofinansowanie inwestycji w II naborze, który Miasto Zabrze będzie mogło złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w przypadku zainteresowania programem.

Program adresowany do wspólnot mieszkaniowych, to różne opcje dotacji, każda maksymalnie do 60 proc. kosztów kwalifikowanych.

 1. Do 350 tys. zł wsparcia można uzyskać w przypadku kompleksowej termomodernizacji z wymianą źródła ciepła,
 2. Do 360 tys. zł jeśli przedsięwzięcie obejmuje dodatkowo zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej (lub 375 tys. zł dla zadania uwzględniającego pompy ciepła)
 3. Do 150 tys. zł, jeśli projekt zakłada tylko termomodernizację bez wymiany źródeł ciepła.

Szanowni Państwo, w związku z uruchomieniem naboru wniosków o dofinansowanie dla gmin w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”, Wydział Ekologii, Urzędu Miejskiego w Zabrzu przygotował ankiety celem określenia liczby zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe oraz poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Zabrze.

Jeżeli jesteś:

 • właścicielem mieszkania w budynku wielorodzinnym,
 • najemcą mieszkania komunalnego,
 • zarządcą wspólnoty mieszkaniowej posiadającej 3-7 lokali

zainteresowanym dofinansowaniem na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania lokali mieszkalnych jak i wsparcia poprawy efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych wraz z możliwością wykonania termomodernizacji tj. np. wymiana okien oraz drzwi znajdujących się w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych

ZAPRASZAMY do wypełnienia ankiety do 28 grudnia br.

Miasto Zabrze planuje złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wniosek o dofinasowanie w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” - II nabór.

Ankieta ma na celu zebranie informacji, które pomocne będą w pozyskaniu dofinansowania m.in. do oszacowania liczby osób zainteresowanych dofinansowaniem i zakresu planowanych prac i nie stanowi ona żadnego zobowiązania czy też deklaracji udziału w programie.

Ankietę można wypełnić w formie elektronicznej:

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z:

 • firmą Ekoscan Innowacja i Rozwój sp. z o. o., która zajmuje się ankietyzacją – tel. 792 243 029
 • Urzędem Miejskim w Zabrzu – tel. 32 37 33 333

O szczegółach Programu, dotyczących naboru II wraz z załącznikami można zapoznać się pod linkiem: https://czystepowietrze.gov.pl/inne-programy/cieple-mieszkanie

UWAGA! Program „Ciepłe Mieszkanie” nie dofinansowuje wyłącznie wymiany stolarki okiennej i/lub drzwiowej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Wymiana stolarki możliwa jest pod warunkiem demontażu wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe (tzw. „kopciuchów”) służących do ogrzewania lokalu oraz zakupu i montażu efektywnego źródła ciepła w tym lokalu.

Informujemy, że od dnia 02.05.2023 roku Punkt Obsługi Klienta w związku z zakończeniem XII etapu realizacji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Miasta Zabrze będzie nieczynny.

Program realizowany był przez Urząd Miejski w Zabrzu ze środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Operatorem odpowiedzialnym za koordynację projektu i obsługę jego uczestników była firma EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o.

Pragniemy serdecznie podziękować Pracownikom Urzędu Miejskiego w Zabrzu za miłą i owocną współpracę oraz wszystkim Inwestorom i Wykonawcom uczestniczącym w tym Programie.

Szanowni Mieszkańcy Zabrza!

Prezydent Miasta Zabrze przypomina o możliwości skorzystania z dotacji na wymianę węglowego źródła ciepła na ekologiczne w domach jednorodzinnych w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Miasta Zabrze (PONE).

Mieszkańców, którzy złożyli już wnioski w PONE w latach poprzednich, a nie podjęli się wymiany starego węglowego źródła ciepła, zachęcamy do skorzystania z dotacji przy wymianie ogrzewania na gazowe, biomasę lub ekogroszek.

Równocześnie informuję, że nabór uczestników w ramach PONE odbywa się na bieżąco. Decydując się teraz na wymianę nieekologicznego źródła ciepła mieszkaniec może uzyskać dofinansowanie w kwocie do 8 100 zł dla kotłów gazowych oraz 5 700 zł dla pozostałych. Termin realizacji powyższych inwestycji przewidziany jest na I kwartał 2023 r. W przypadku wymiany źródła węglowego na gazowe budynek musi mieć przyłącze gazowe.

Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Zabrzu, ul. Wolności 286 (II piętro) Wydział Ekologii od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu.

Wnioski można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Zabrzu lub bezpośrednio w Wydziale Ekologii przy ul. Wolności 286 (II piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania. Więcej szczegółów na temat realizacji Programu można znaleźć na stronie internetowej miastozabrze.pl oraz Operatora Programu niskaemisja.ekoscan.pl/aktualnosci-zabrze, a także pod nr telefonu Operatora PONE 504-218-836 lub 792-243-432.

UWAGA!! WYMIENIAJĄC ŹRÓDŁO OGRZEWANIA W RAMACH PONE JEDNOCZEŚNIE MOŻNA SKORZYSTAĆ Z DODATKOWEGO DOFINANSOWANIA Z PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE” (wyjątkiem jest wymiana źródła ciepła z węglowego na ekogroszek).

Uprzejmie informujemy, że w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji Punkt Obsługi Klienta (Centrum Handlowe M1, ul. Plutonowego Ryszarda Szkubacza 1 w Zabrzu) dla uczestników w/w programu w dniu 30.08.2022 r. (wtorek) będzie zamknięty. W zamian POK będzie czynny w dniu 02.09.2022 r. (piątek) w godzinach od 11.00 do 15.00.